Motosurvival.pl Wszelkie Prawa Zastrzeżone 2021 r.

Sprawdź nas:

ZAPISZ SIĘ

O nas

NASZA HISTORIA

 

Od ponad 25 lat moją największą pasją są jazda motocyklem, survival i wyprawy ekstremalne.  Swoją przygodę z jednośladami rozpocząłem jeszcze wcześniej, bo już jako 5-latek przejechałem się na "baku" z moją starszą koleżanką, na zielonej "motorynce". Potem już samodzielnie jako nastolatek, "szalałem" na pomarańczowym Romecie Kadecie. Dalej były Simsony, ETZtki, MTZtki, WSKi, WFMki i Junaki. Oczywiście nikt wtedy nie miał i nie myślał o takich rzeczach jak kurtka i spodnie motocyklowe, rękawice, czy odpowiednie buty. Kask też bywał rzadkością, a nawet jak był, to w sumie i tak nie stanowił konkretnej ochrony, gdyż był niedopasowany i z kiepskich materiałów. No cóż, takie były początki mojej i moich kolegów przygody z motocyklami w latach 80-tych i 90-tych. Jeździło się na wariata i bez dokumentów... bo takie były czasy. Teraz na szczęście czasy i świadomość się zmieniły, ale przede wszystkim jest całkowicie inny dostęp zarówno do akcesoriów, jak i wiedzy motocyklowej. 

Kiedy przesiadłem się na poważniejsze motocykle, prędkości wzrastały, ale w młodej głowie brakowało przewidywania i doświadczenia na drodze. 

Miałem kilka klasycznych wypadków z udziałem samochodów, które wymusiły pierwszeństwo. Na szczęście skończyły się one dla mnie dobrze, ale mój ostatni motocykl poszedł do kasacji. Zrobiłem sobie na jakiś czas przerwę od jednośladów, zamieniając je na cztery kółka. W międzyczasie zacząłem skupiać się na survivalach, wspinaczce górskiej i wyprawach polarnych. Moje doświadczenie i wiedza o bezpieczeństwie przez lata rosły. Kiedy wróciłem do motocykli, byłem już całkiem innym człowiekiem. Przede wszystkim świadomym, dojrzałym, odpowiedzialnym i dużo bardziej doświadczonym. Kiedy założyłem rodzinę i w moim życiu pojawiły się dzieci, bezpieczeństwo stało się moim priorytetem. Jak wiecie, jazda motocyklem jest niestety obarczona dużym ryzykiem utraty zdrowia, czy życia. Jeśli nie my sami będziemy stanowić zagrożenie dla nas, to inni uczestnicy i zdarzenia losowe, będą nam zagrażać. W związku z tym postanowiłem skupić się na minimializowaniu ryzyka podczas jazdy jednośladem, wykorzystując swoją wiedzę i doświadczenie zdobyte zarówno na drodze, jak i na moich wyprawach ekstremalnych. 

Coroczne statystyki śmiertelnych wypadków z udziałem motocyklistów, filmy z internetu i śmierć kilku moich znajomych na motocyklach, zasiały w mojej głowie ideę, by stworzyć serwis poświęcony jak najbezpieczniejszej jeździe motocyklem. Postanowiłem też stworzyć kompleksowe szkolenie z moto survivalu, którego celem jest maksymalne zwiększenie bezpieczeństwa podczas jazdy motocyklem.

Oprócz tego postanowiłem też połączyć przyjemne z pożytecznym i organizować wyprawy motocyklowe po najciekawszych trasach i zakątkach naszego kraju oraz świata. Motywem przewodnim takich podróży są przygoda, piękne widoki i trasy, bliski kontakt z naturą i oczywiście bezpieczna jazda :)

Jeżeli podzielasz moje idee i chciałbyś podnieść poziom swojego bezpieczeństwa na drodze, czy po prostu wybrać się z nami na motocyklową przygodę - to serdecznie zapraszam :)

                        Sebastian Bytys

                          motosurvival.pl

                                                                                                                                                                                                                

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ